fbpx

Časté dotazy ohledně pronájmů

Když mám smlouvu na pronájem ateliéru, tak mohu používat všechny ateliéry?

Ano, pokaždé si můžete vybrat který ateliér (neplatí pro TV studio) je pro danou akci pro Vás vhodnější, zarezervujete si ho v online rezervačním systému a jdete do něj, sami, s vlastním klíčkem.

Co když je nás víc? Co když hodiny sám / sama nevyužiju?

Oslovte své kolegy, kamarády, fotografy a fotografky a vezměte si spolu tarif dohromady. Díky vyššímu počtu hodin budete mít lepší hodinovou saznu a ušetříte.

Jak je to s parkováním?

Ateliér digifoto I. P. Pavlova - do 50 m jsou tři parkoviště, která jsou od 18:00 a o víkendech zdarma. V naprosté většině případů zaparkujete. Přímo pod okny je možnost krátkodobého zaparkování pro vynesení většího množství věcí.

Ateliér digifoto Chodov - mnoho parkovišť kolem, placených i zdarma (ty jsou v pracovní dny obsazenější). Nejčastěji parkujeme přímo na ulici před recepcí, nebo v parkovacím domě naproti OC Westfield Chodov (cca 50 m), kde jsou první tři hodiny zdarma a pak se platí 40 Kč / hod. 

Platí se kromě pronájmu ateliéru ještě něco jiného?

Ne, uvedené ceny jsou konečné. V ceně je zahrnuta technika, světla, elektřina, topení. Každý fotograf používá společná či vlastní přinesená pozadí.

Jak se naučit ovládat vybavení ateliéru digifoto?

Stavte se na prohlídce ateliéru, stačí

, zúčastnit se tříhodinového kurzu Základy ovládání ateliéru (napište email), nebo si ateliér zarezerovat s asistencí fotografa, který Vám vše vysvětlí, nastaví a případně pomůže.

Jak je to s obsazeností? Jsou volné termíny?

Díky více fotoateliérům je dostatek volných termínů, většinou v některém z nich naleznete volný termín na focení i na ten samý den. Na další dny je velká část  termínů volných. Postupně pro Vás otevíráme další ateliéry, podle Vašeho zájmu. Nejobsazenější termíny jsou cca měsíc před Vánocemi, kdy je potřeba termín rezervovat více dopředu, pokud chcete mít větší výběr termínů.

Jak se rezervují termíny ve fotoateliéru?

Jednorázové pronájmy - vyplňte formulář na rezervaci ateliéru, pokud bude termín volný, tak Vám ho rovnou zarezervujeme. Pokud ne, pošleme volné termíny.

Dlouhodobé pronájmy - jako člen digifoto obdržíte přístup do sdíleného rezervačního kalendáře, ve kterém si vyberete ateliér a datum / čas rezervace. Rezervace se mohou provádět od aktuálního data a času až jeden měsíc dopředu (v případě dohody i více).

Kde mám sehnat pozadí a kam s ním?

Pokud chcete nějaké speciální barvy či materiály, sami si je zajistíte u některého z prodejců a v digifoto ve vybraném ateliéru si ho uskladníte (vlastní zámeček je nutný).

Je můj fotoaparát kompatabilní se studiovými blesky?

Všechny současné fotoaparátyjako Nikon, Canon, Sony a další mají univerzální hotshoe patici se středovým kontaktem. Starší Sony Alpha měly speciální kontakt, na který máme v ateliéru redukce.

Topí se v ateliérech?

Samožřejmě. A v létě je na I. P. Pavlova klimatizace. Na Chodov ji připravujeme.

Jaká je otevírací doba?

Otevírací dobu zjistíte u každého ateliéru Chodov a I. P. Pavlova.